• Vattuniemenkatu 5, 00210 Helsinki
  • 0400 511 844
  • info@firebody.fi

Kun vaadit harjoittelulta enemmän

FireBody

Tarjoamme Lauttasaaren Vattuniemessä kamppailulajeja, kuntokamppailua ja kuntoilua vankalla ammattitaidolla yksityisille henkilöille ja yrityksille. Lajeina kuntonyrkkeily, nyrkkeily, kuntopotkunyrkkeily, potkunyrkkeily ja BJJ. Voit myös käydä omatoimisesti harjoittelemassa salillamme silloin kun ei ole ohjattuja treenejä. Salilla on paljon vapaita painoja ja harjoitteluvälineitä. Salille on suora bussiyhteys Kampista Vattuniemeen, joka helpottaa meille saapumista keskustasta.  Omalla autolla on myös helppo tulla ja parkkipaikkoja on hyvin saatavilla salin lähistöllä.

Pidämme tärkeänä, että asiakkaamme saavat ammattimaista valmennusta ja yksilöllistä ohjausta tunneillamme eivätkä opi virheellisiä tekniikoita. Tämän vuoksi pidämme ryhmäkoot pieninä ja hyväksymme joukkoomme vain huippuohjaajia. 

Liikunta ja hyvinvointi ovat tärkeitä kaikille, joten salillemme ovat tervetulleita kaiken kuntoiset ja ikäiset harrastajat. Junnuille on omia tunteja nyrkkeilystä. Junnut voivat harrastaa salillamme kuntoilu mielessä tai tähdätä kilpailuihin.

Meillä myös mahdollista järjestää ikimuistoiset tapahtumat esim. polttarit, synttärit ja yrityksille virkistystapahtumat. Mahdollista on vuokrata myös oman porukan käyttöön sauna ja oleskelu/kokoustila.

Ota yhteyttä »

Ajankohtaista! 

 

Syksyn alkeiskurssit nyt myynnissä verkkokaupassa!

Varaa paikkasi kursseille ajoissa! Kts tarkemmin kurssit!

Osta lahjaksi liikuntaa ja hyvinvointia. Verkkokaupassa voit ostaa lahjakortin haluamallesi summalle!

 

 

Käy tutustumassa FireBodyn Youtube-kanavaan ja ota se seurantaan!

Blogi

Mitä kaikkien tulisi tietää ennen Personal Trainer palkkaamista?

Pohditko personal trainerin tai henkilökohtaisen valmentajan palkkaamista? Yksilövalmennus on upea keino kasvattaa kuntoa, mutta samalla se voi olla suuri investointi. Valmentajien kirjo tänä päivänä on valtava. Joukkoon mahtuu kaikenlaisia aina ammattilaisista kirjekurssin käyneisiin. Osa personal trainereista on oppinsa pelkästään iltapäivälehdistä tai omista treeneistänsä ammentaneita, mikä ei tee heistä valitettavasti ammattilaisia.

Lue lisää »